Центр контролю захворюваності Сполучених Штатів Америки (CDC) визначив, що COVID-19 є серйозною загрозою для громадського здоров’я, а люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями, включаючи цукровий діабет, знаходяться в групі підвищеного ризику.
Що вам необхідно знати
Люди з цукровим діабетом не мають більшої ймовірності захворіти на COVID-19, ніж решта населення.
Проблема, з якою стикаються хворі на цукровий діабет – це насамперед проблема ускладнень, а не більша ймовірність заразитися вірусом.
У Китаї кількість людей з цукровим діабетом мала набагато вищі показники серйозних ускладнень та смертності, ніж люди без діабету, – і, як правило, чим більше хронічних захворювань, тим вищий ризик отримати серйозні ускладнення від COVID-19.
В цілому люди з цукровим діабетом частіше відчувають важкі симптоми та ускладнення при зараженні вірусом. Але якщо цукровий діабет добре контрольований, ризик захворіти на COVID-19 приблизно такий же, як у решти людей.
Наявність серцевих захворювань або інших хронічних захворювань, крім діабету, може збільшити шанси захворіти на COVID-19, як і на інші вірусні інфекції, оскільки здатність організму боротися з інфекцією порушена.
При наявності вірусної інфекції, люди з цукровим діабетом стикаються з підвищеним ризиком діабетичного кетоацидозу (ДКА), як правило, це -хворі на діабет 1 типу.
COVID-19 відрізняється від звичайного грипу
COVID-19 виявляється більш серйозним захворюванням, ніж звичайний грип для усіх людей, включаючи людей, хворих на цукровий діабет. Усі стандартні широковідомі заходи безпеки, щоб уникнути зараження, ще важливіші у боротьбі з цим вірусом.
Ймовірність захворіти на COVID-19 однакова для людей с цукровим діабетом 1 та 2 типу
Загалом, ми не знаємо жодної причини вважати, що COVID-19 може по різному впливати на цукровий діабет 1 та 2 типу. Більш важливим в даному випадку є вік людини, її хронічні захворювання та рівень контролю цукрового діабету.
Симптоми для виклику швидкої допомоги:
– Ускладнене дихання або задишка
– Стійкий біль або тиск у грудях
– Дезорієнтованість або нездатність прокинутися
– Синюваті губи або обличчя
Якщо ви спостерігаєте симптоми, що потребують швидкої допомоги, негайно викликайте лікаря.
Загальні поради на той випадок, якщо ви захворіли:
Пийте рідину. Якщо вам важко вживати одразу багату кількість рідини, намагайтеся робити невеликі ковтки кожні 15 хвилин, щоб не зневоднюватися.
Перевіряйте рівень глюкози в крові частіше, якщо ви хворі. Якщо рівень цукру в крові низький, вживайте відразу прості вуглеводи, такі як мед, варення або сік. Якщо у вас спостерігається високий рівень глюкози в крові, перевірте кілька разів, щоб підтвердити і перевірте наявність кетонових тіл у сечі. Якщо ваш тест на кетони позитивний, зверніться до лікаря.
Аномальне підвищення рівня цукру в крові може бути ознакою того, що Ви хворі, перш ніж з’являться будь-які інші симптоми. Гормони стресу можуть призвести до підвищення рівня цукру в крові (боротьба з інфекцією може стати стресом для вашого організму). Це не має стати причиною для паніки, але одразу зателефонуйте лікареві, якщо ви помітите ненормальні цифри, які не можна пояснити тим, що ви їли та пили.
Ретельно мийте руки і обробляйте місця для ін’єкцій/інфузій водою з милом або спиртом.
Координатор проектів УДА:
Людмила Брязкало
тел.: (050) 252-95-69
[email protected]
м. Київ вул. Є. Коновальця, 32-А